ПРО НАС  
КОНТАКТИ  
ОБЛАДНАННЯ  
ПРОДАЖ  
ВАКАНСІЇ  
ФОТОГАЛЕРЕЯ  
 

Швидкі контакти:
08702, м. Обухів
вул. Київська,119,а/с83
(067) 549-33-06
(067) 509-32-02
sistempp@gmail.com

ru | ua Sitemap
 

Горизонтально-направлене буріння

Горизонтально-направлене буріння - це один з основних видів безтраншейного будівництва.

Існує безліч методів безтраншейної прокладки.

Метод ГНБ займає лідируюче місце серед всіх безтраншейних технологій, як по можливостях, так і по поширеності. Переваги ГНБ в порівнянні з традиційними методами прокладки інженерних комунікацій очевидні: швидкість, менші фінансові і трудовитрати, можливість прокладки в недоступних іншим методам місцях, екологічність, безпека.

В основному Горизонтально Направлене Буріння використовують для переходів, які з тих чи інших причин неможливо виконати відкритим способом. Наприклад, під природними і техногенними перешкодами (ріки, болота, дороги, будинки, екологічні зони тощо) Все більше горизонтальне буріння використовують з економічних міркувань: з-за швидкості прокладки, відсутності необхідності в благоустрій, відсипанні, залученні значних ресурсів техніки і робочої сили.

Підготовчий процес застережно буріння.
Для повноцінної організації роботи необхідна бригада з мінімум 3-х фахівців (не рахуючи підсобних робітників): оператор на локаторі, оператора установки ГНБ і оператора змішувальних установок, що змішує бентонітовий розчин.
Попередня підготовка передбачає всебічний аналіз і розвідку місця проведення робіт. Аналіз ґрунтів, залягання комунікацій та інших перешкод у землі, планування і розрахунок траєкторії буріння.
До початку буріння установка привозиться на місце роботи на транспортному засобі, відповідному її габаритах і вазі (тралі, напівпричепі або у вантажному автомобілі).

Транспортний засіб має бути обладнане східцями з певним кутом з‘їзду (зазвичай 17-20 градусів). Установка з‘їжджає з трала своїм ходом і встановлюється на місці роботи за допомогою задніх стабілізаторів і системи якоріння.
Поряд з установкою в системі для підготовки спеціалізованого бурового розчину змішується вода, бентоніт і полімери. Пропорції бентонітової розчину для різних типів грунтів вкрай важливі, тому що в значній мірі впливають на успіх роботи з прокладання труби. Робоча площадка повинна бути забезпечена водою, тобто або на робочій площадці в зоні доступу знаходиться пожежний гідрант, або забезпечується мобільні підвезення води.
Ще один необхідний для роботи інструмент – зварювальний апарат. Для зварювання і наступної протяжки труб ПНД необхідно якісне зварювальне обладнання.

Будівництво підземних комунікацій по технології горизонтально направленого буріння (ГНБ) здійснюється в три етапи:
1. буріння пілотної свердловини;
2. послідовне розширення свердловини;
3. протягування трубопроводу.

1.Буріння пілотної свердловини.
Буріння пілотної свердловини здійснюється за допомогою бурової головки. У передній частині бурової головки з скосом встановлюється ріжучий інструмент. Усередині бурової головки перебуває зонд системи локації. За рахунок даного скоса і зонда здійснюється управління бурінням. Контроль за місцем розташування бурової головки здійснюється за допомогою системи локації складається з приймального пристрою (локатора), який приймає і обробляє сигнали вбудованого в корпус бурової головки передавача (зонду) і монітора оператора на установці, дублюючого свідчення локатора. Оператор з локатором слідить по поверхні за буровою головкою із зондом який знаходяться в землі. На моніторі локатора відображається інформація про становище по годинах, ухилі і глибині залягання зонда. Ця інформація дублюється на дисплеї оператора бурової установки. Буріння складається з обертання і подачі бурової колони. За рахунок чергування цих функцій і здійснюється рух і управління бурінням.
При відхиленні бурової головки від проектної траєкторії оператор зупиняє обертання бурових штанг і встановлює скіс бурової головки в потрібному положенні. Потім здійснюється задавлення бурових штанг з метою корекції траєкторії буріння.
Бурова головка сполучена з колоною штанг за допомогою амортизатора (гнучкої штанги) знижує навантаження на штанги і полегшуючого бурової колоною. Велике значення має гнучкість самих штанг бурової колони. Виробником вказується певний відсоток вигину на одну бурову штангу. Від цього показника залежить не тільки кут заходу в грунт бурової колони, і, відповідно, траєкторія проходки, але і керованість установки в цілому. Бурова головка має форсунки – отвори для подачі спеціального бурового бентонітової розчину. Бентонітовий розчин закачується в свердловину під тиском по колоні порожніх штанг. Розрізняють п‘ять основних функцій бурового розчину:
А) отчистка стовбура свердловини від вибуреної породи (шламу);
Б) мастило та охолодження інструменту і бурової колони;
В) стабілізація грунту;
Г) підтримання вибуреної породи в підвішеному стані;
Д) ефект гідромоніторінга (розмиття ґрунту). Будівництво пілотної свердловини завершується виходом бурової головки в заданій проектом точці.

2. Розширення свердловини. Після завершення пілотного буріння слід етап розширення свердловини. Бурова головка від‘єднується від бурових штанг і замість неї приєднується розширювач. Розчин продовжує надходити по колоні штанг в свердловину через форсунки в розширнику. Додатком тягового зусилля з одночасним обертанням розширювач простягається у напрямку до бурової установки, розширюючи стовбур свердловини до необхідного діаметра. Для забезпечення безперешкодного протягування трубопроводу діаметр розширеної свердловини повинен не менш ніж на 30% перевищувати діаметр трубопроводу. Після першого розбурювання робиться повторне буріння по вже готовому стовбуру свердловини. Діаметр протягують розширювачів поступально збільшується. У складних випадках, наприклад в обводнених пісках або пливуни, використовують затягування штанг за розширювачем виробляючи їх скручування спеціальними ключами. Іноді як бурової головки встановлюють так званий «вогнегасник» – сферичну болванку, що дозволяє впевнено пройти по вже існуючому каналу до точки виходу.
3. Протягування трубопроводу. На протилежній від бурової установки стороні свердловини розташовується готовий батіг трубопроводу. При затягуванні за розширювачем послідовно кріпляться вертлюг, сережка, захоплення з трубою або декількома трубами. Вертлюг потрібний для того, щоб виключити передачу обертального руху з бурової колони до труби. Таким чином, бурова установка затягує в свердловину батіг трубопроводу за передбаченою проектом траєкторії.

Замість висновку. Часто задається питання по видатках у горизонтальному бурінні. Основними витратами на початковому етапі експлуатації бурової установки стануть витрати на її амортизацію. Питома витрата бентоніту зазвичай не складає більше 1-2% від вартості 1-го метра роботи. Складний процес горизонтального направленого буріння залежить від великої кількості факторів. Першорядне значення мають об‘єктивні чинники: діаметр та матеріал протягаються труб, відстань проходки, грунтові умови. Фактори, на які можна впливати, мають не менше значення, це: вибір установки ГНБ і окремих комплектуючих, досвід оператора і правильно запланована траєкторія буріння.

проколы под дорогами, горизонтально направленное бурение, горизонтально направлене буріння

 

Новини           

Розпочато розробку офіційного сайту компанії

далі »